organizatorzy

ORGANIZATORZY PROJEKTU "5 ZMYSŁÓW eMOTION"

                                                                                                                    

PAULINA WYCICHOWSKA - kierownik artystyczny
Polska tancerka, solistka Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, pedagog tańca i choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu (1995) i London Contemporary Dance School (1998), gdzie studiowała taniec współczesny w wymiarze wykonawczym, pedagogicznym i choreograficznym. Paulina jest również absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (dyplom zawodowy muzyki kościelnej i teologia, 2008). Jest laureatką Nagrody Miasta Poznania dla Młodych Twórców za spektakl "Stop non stop" (2001). Była stypendystką British Council (1996), danceWEB na festiwalu i międzynarodowych warsztatach tańca współczesnego ImPulsTanz w Wiedniu (1998), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (obserwator Konkursu Choreograficznego Bagnolet w Paryżu - 2000) oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2009).  Wzięła udział w międzynarodowym projekcie Pointe to Point zorganizowanym przez ASEF Asia – Europe Foundation, podczas którego współpracowała z artystą międzynarodowej sławy, Benem Cabrera. W 2011 roku otrzymała prestiżowe stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska, a w roku 2013 została wyróżniona stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego adresowanego do wybitnych twórców w różnych dziedzinach sztuki. Od roku 1998 jest związana z Polskim Teatrem Tańca, jako solistka oraz choreograf. Jest wykładowcą kierunku Taniec Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych oraz gościnnym wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego (Filia we Wrocławiu) oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych. Jest pedagogiem tańca współczesnego (w różnych technikach, m.in. opartych na Graham i Cunningham) i choreologii. Prowadzi coroczne kursy w ramach Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego w Poznaniu. Współpracuje również z wieloma ośrodkami w Polsce realizując warsztaty tańca współczesnego, terapii ciała i choreologii na wszystkich poziomach zaawansowania. Tańczyła w spektaklach stworzonych przez następujących choreografów: Jo Stromgren, Ohad Naharin, Orjan Andersson, Jens Ostberg, Dominique Baguet, Joe Alter, Jossi Berg, Virpi Pakkinen, Istvan Juhos-Putto, Wayne McGregor, Sue McLennan, Henri Oguike, Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz, Iwona Pasińska, Magdalena Reiter, Anna Piotrowska. Paulina Wycichowska jest autorką ponad dwudziestu dzieł choreograficznych, swoje prace realizowała w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Jest jedną z inicjatorek powstania Atelier Polskiego Teatru Tańca i brała udział w większości jego projektów.

 

PAWEŁ GOGOŁEK - producent
Kulturoznawca, manager projektów kulturalnych w kraju i za granicą. Przez pięć lat, jako najmłodszy dyrektor w kraju, kierował samorządową instytucją kultury. Specjalizuje się w zakresie zarządzania projektami kulturalnymi oraz zdobywania środków zewnętrznych na działania związane z upowszechnianiem kultury, edukacją kulturalną i badaniami kultury. Współrealizował badania dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008). Jest współautorem raportu "Instytucje upowszechniania kultury w XXI wieku. Przeżytek czy nowa jakość?" (twórca koncepcji zmian w zarządzaniu ośrodkami kultury: modele i mechanizmy). Był członkiem komitetu organizacyjnego Konferencji "Instytucje kultury w czasach kryzysu" (Poznań, 20 - 21 maja 2009). Prowadzi szkolenia w dziedzinie zarządzania kulturą dla samorządowców i kadry kierowniczej ośrodków kultury oraz od 2010 dla studentów Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Jest dyrektorem organizacyjnym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Poznańska Wiosna Muzyczna", jednego z najważniejszych festiwali muzyki klasycznej w Polsce. Producent oraz główny organizator projektu "5 zmysłów. Audiodeskrypcja" - pierwszej w Polsce wystawy sztuk wizualnych dla osób niewidomych, zrealizowanej w Muzeum Narodowym w Poznaniu, nagrodzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nagrodą "Sybilla" w kategorii najważniejsze w Polsce wydarzenie w dziedzinie edukacji muzealnej oraz nagrodą Marszałka Województwa Wielkopolskiego Grand Prix "Izabella" w dziedzinie najważniejsze wydarzenie roku 2011 w dziedzinie edukacji muzealnej, marketingu i promocji W 2011 realizował także szereg wydarzeń kulturalnych towarzyszących Prezydencji Polski w UE, m.in. w Tokio, Pekinie, Brukseli, Berlinie, Mińsku, Kijowie oraz Moskwie.

 

 

WERONIKA BABCZYSZYN - koordynator
ur. 21 września 1981 r. w Poznaniu, absolwentka szkoły muzycznej I i II stopnia ukończonej maturą muzyczną w klasie oboju. W latach 2000 – 2005 studiowała Historię Sztuki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie obroniła tytuł Magistra. Po ukończeniu studiów wyższych uzyskała dyplom Menadżera Kultury w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Jest także absolwentką studiów podyplomowych z zakresu Pozyskiwania i Rozliczania Funduszy z Unii Europejskiej, które ukończyła w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.
Swoją pracę zawodową rozpoczęła w Impresariacie Teatru Nowego w Poznaniu, gdzie odbyła półroczny staż. Przez kilka lat wiązana była później z Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, gdzie pełniła funkcję koordynatora Akademii III Wieku oraz Uniwersytetu dla Dzieci w Poznaniu. Od 2009 roku prowadzi własną działalność gospodarczą, współpracując przy organizacji eventów, koncertów i innych wydarzeniach artystycznych. Od wielu lat udziela się również na rzecz Stowarzyszenia Edukacyjnego MCA, w tym przy pozyskiwaniu i rozliczaniu różnorodnych dotacji na realizację wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

 

MARIA MARCINKIEWICZ - GÓRNA - koordynator wydarzeń
Absolwentka towaroznawstwa i teatrologii. Współpracowała m.in. przy projekcie Trickster 2011, obywającego się w ramach Europejskiego Kongresu Kultury, z Maciejem Podstawnym i Tomaszem Ziółkowskim przy realizacji spektakli „Ocalenie” (Teatr Polski w Poznaniu, 2012) i „Przełamując fale” (Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2012), z Bartkiem Frąckowiakiem jako producentka projektu Hans Paasche: Groβpolen Hero, będącego częścią projektu Wielkopolska: Rewolucje 2012. Współkuratorka projektu Pogranicza kultur, odbywającego się w ramach 2. edycji Festiwalu Miniatur Kuratorskich w 2011r. i współautorka słuchowiska Niemożność, zrealizowanego przez Patryka Lichotę w ramach Zdarzeń Dramaturgii 2013. Współpracowała m.in. z festiwalami Malta i Bliscy Nieznajomi.

 

Organizatorzy:

Mecenat:

Sponsorzy:

Partnerzy:

Media:

Media:

Media:

© 2013. Copyright 5 Zmysłów - eMOTION    |    Wszelkie prawa zastrzeżone.    |    Projekt i realizacja: E1-Interactive